AC Valhalla’nın Orijinal AC ile Gizli Bağlantısı Keşfedildi

Bir AC hayranı, AC Valhalla ile 2007 orijinali arasında beklenmedik bir bağlantı keşfetti ve oyunlara ve ayrıntılara gösterilen ilgiyi gösteriyor.

Assassin’s Creed Valhalla ile orijinal Assassin’s Creed oyunu arasında gizli bir bağlantı keşfedildi. Ubisoft, Assassin’s Creed serisindeki en son teklifiyle, lansmanının ilk haftasında Call of Duty: Black Ops Cold War’u satış grafiğinin zirvesine taşıyarak  büyük ölçüde başarılı bir sürüm elde etti. Bu, Viking destanı için her şeyin yolunda gittiği anlamına gelmez. Assassin’s Creed serisindeki en son sürümün gizliliğe ve inceliğe daha fazla odaklanmasıyla birçok kişi oyunu forma dönüş olarak övürken, diğerleri oyunun PlayStation 5’teki çeşitli aksaklıkları ve performans modlarında sorun buldu.

Uzun süredir devam eden dizilerde olduğu gibi, Assassin’s Creed, çoğu 2007’de piyasaya sürüldüğünden beri oyunları oynayan büyük ve adanmış bir hayran kitlesine sahiptir. Böyle bir hayran, Assassin’s Creed Valhalla ve dizi arasında daha önce keşfedilmemiş bir bağlantı kurmuştur.

İki Assassin’s Creed oyununun her birinde  oyuncular üç şehre seyahat ediyor: Assassin’s Creed’de Acre, Damascus ve Jerusalem ve Assassin’s Creed Valhalla’da York, Londra ve Winchester. Bu şehirlerin her biri, sırasıyla Kadimler ve Tapınakçılar gibi düşman güçler tarafından avlanıyor. Bu ilk başta büyük bir bağlantı gibi görünmüyor. İkisinde de Assassin Creed ve Assassin Creed Valhalla, oyuncular üç şehir içinde aynı karakterler rastlamak olanaktır. Bunlara deli bir doktor, bir kitap yazıcı ve bir cellat dahildir, ancak bunlara özel değildir. R_hexagon(Oyuncu), aşağıda görülebilen bu keşfin ayrıntılı bir çizelgesini oluşturmuştur.

ac-valhalla-acklasik-bağlantı

Geliştiriciler, AC serisindeki önceki oyunlara geri dönmenin yanı sıra, oyun içindeki gerçek dünyaya referanslar da eklediler. Oyunun modern ilerleyişi sırasında oyuncular, kardeşi Ramy’den Layla Hassan’a yazılan bir e-postayla karşılaşacaklar. Bu e-postada kardeşler Covid salgınından bahsediyor.

Ubisoft’tan detaylara inanılmaz derecede dikkat çeken bu inanılmaz külçeler, oyuncuları Assassin’s Creed Valhalla sırasında  yaşanan Viking istilalarına karşı almaya ikna eden şeylerden sadece birkaçı.Tatil sezonu yaklaşırken, bu açık dünya destanının satışlarının gittikçe güçlenmeye devam edeceğine ve bununla birlikte daha fazla oyun içi keşiflerin yapılma potansiyeline sahip olduğuna hiç şüphe yok.

Daha fazla içerik için tıkla!

Bizleri instagram üzerinden takip edebilirsiniz